De Jatoba 2,8x14,5cm (28x145mm) ASR profiel is een mooie donkere vlonderplank voor het maken van een duurzame vlonder waarbij een lange levensduur wordt verwacht.
De Jatoba vlonderplank is te gebruiken op de gladde zijde of op de zijde met de antislip groeven. Door de kopmaat van 28x145mm wordt deze vlonderplank veel gebruikt bij een steiger aan het water.
Productinformatie
- Houtsoort: Jatoba
- Structuur: geschaafd
- Profiel: ASR profiel: 1 zijde vlonderprofiel met 7 groeven, andere zijde glad geschaafd
- Kopmaat: 2,8x14,5cm (28x145mm)
- Beschikbare lengtematen: 2.15m, 2.45, 3.05, 3.65m
Gebruik en tips
Wanneer je op zoek bent naar een vlonder met een lange levensduur kies je voor de hardhoutsoort Jatoba. Om lang te genieten van de vlonder is ons advies de planken te bevestigen op hardhouten Angelim Vermelho balken 4,5x7cm. Met deze regelbalken maak je een constructie waar de planken op komen te liggen. Belangrijk hierbij is dat de tussenruimte tussen de balken niet meer dan 50cm mag zijn.
Jatoba hardhout is erg hard. Boor daarom altijd je schroef voor met bij voorkeur een ijzer- of spiraalboor. De vlonderplanken kunnen het beste bevestigd worden met 5x60mm RVS schroeven. Hierdoor bevestigd de plank zich optimaal aan de regelbalken en voorkom je scheuren in het hout.
Dikke 28x145mm vlonderplanken zijn uitermate geschikt voor mooie vlonders en steigers aan de waterkant. Combineer de vlonderplank met Hardhouten 10x10cm palen of een Angelim Vermelho12,5x12,5cm hardhouten paal.
Voor een nabehandeling van de hardhouten vlonderplanken adviseren wij Tuinhout olie die over elke hardhout houtsoort is aan te brengen.
Levensduur Jatoba hardhout
Jatoba hardhout is net als Massaranduba een tropische hardhoutsoort die zijn oorsprong vindt in Brazilie. Jatoba heeft een lichtbruine tot donkerbruine kleur. Met een volumerieke massa van 900kg/m3 en een duurzaamheidsklasse van 1 is het een kwalitatieve houtsoort die zich goed leent voor het gebruik in dekdelen oftewel vlonderplanken. Jatoba is ten opzichte van Bangkirai harder en dus duurzamer.
Ben je een bedrijf?
Ben je een klusser, hovenier, timmerman of aannemer en op zoek naar een betrouwbare leverancier voor hout- en hout gerelateerde materialen?
Wegens de vergroting van onze opslag en voorraad zijn wij op zoek naar nieuwe zakelijke klanten.
De voordelen als zakelijke klant:
- inkoopkorting op basis van onze handelsprijzen
- snel en flexibel door een grote voorraad (binnen opgeslagen)
- deskundig en passend advies door onze verkoopafdeling
- maatwerk vanuit onze timmerafdeling
- bezorgd op locatie
Maatwerk vlonder of schutting?
Houthandel Bos in Amersfoort beschikt over ervaren medewerkers met veel kennis over al onze producten. Wij voorzien je daarom ook graag van deskundig advies over alles wat verkrijgbaar is in onze online houthandel en onze vestiging in Amersfoort.
Vragen over de Jatoba 2,8x14,5cm (28x145mm) ASR profiel?
Vrijblijvend helpen wij je graag kiezen voor de juiste houtsoort, de maten, de kwaliteit en de producten gecombineerd met een advies over de plaatsing van de producten. Neem gerust contact op via info@bos-hout.nl of 033-3036582. Wij helpen je graag.